Metal Battle 2011

I v roce 2011 bude mít jediná česká kapela možnost zahrát si na kultovním megafestivalu Wacken Open Air v Německu. Soutěže Wacken Metal Battle se příští rok zúčastní celkem 27 zemí z celého světa.

Nábor kapel do národního kola potrvá do 28. února 2011. Národní finále se uskuteční v druhé polovině měsíce dubna v pražském klubu Exit Chmelnice.

Novinkou pro příští rok bude účast fanoušků v porotě. Ti tak mohou přijet podpořit svou oblíbenou kapelu a pomoci jí splnit si svůj hudební sen. Zastoupí jednoho porotce (tj. součet hlasů fanoušků na finálovém večeru bude mít stejnou váhu jako hlasování jednoho z porotců).

Vítězná kapela z České republiky získá možnost zahrát si na jednom z největších existujících festivalů na světě, a to před velmi početným publikem, na vysoce kvalitní aparaturu a s naprosto profesionálním přístupem od pořadatelů. Ve festivalové backstagi také může získat celou řadu kontaktů z celého světa pro budoucí spolupráci. A navíc, jen samotné uvedení názvu kapely a informací o ní na festivalovém webu je obrovskou reklamou.

Celosvětové finále se odehraje na festivalu Wacken Open Air v termínu od 5. do 7. srpna 2011. Vítěz tu získá smlouvu s celosvětovým labelem, na dobu jednoho roku se stane kapelou podporovanou firmami Washburn a Eden (plus od nich získá aparaturu) a v roce následujícím vystoupí na festivalu jako jedna z regulerních kapel mimo soutěž. Vítězové národních kol získají výrazné slevy na aparaturu uvedených značek.

Máte kapelu a chcete se přihlásit? Pokud také nemáte smlouvu ani se nechystáte v blízké budoucnosti podepsat smlouvu s žádným vydavatelstvím, jste schopni odehrát 30timinutový set obsahující vaši vlastní tvorbu a v případě vítězství v národním kole si sami pokrýt náklady na cestu do Wackenu, pošlete přihlášku právě teď!

Do mailu, který odešlete do konce února na adresu wacken.mb.cz@gmail.com uveďte název a složení kapely plus stručnou biografii, přidejte link na dvě skladby, které kapelu podle vás nejlépe reprezentují, link na live video a/nebo oficiální videoklip na Youtube, link na aktuální promofotku.

Kapely, které postoupí do finálového kola Wacken Metal Battle CZ budou vyrozuměny a zveřejněny 15. března 2011.
back to top ::

W:O:A Metal Battle Czech Republic winner

Dear Metalheads,

the Czech Republics W:O:A Metal Battle 2010 is over, we are proud to announce the winning band from Prague:

DYMYTRYCongratulations, see you in Wacken!


Your Metal Battle team
back to top ::

W:O:A Metal Battle Czech Republic

W:O:A Metal Battle Czech Republic

Finálová trojice Wacken Metal Battle 2010 v České republice je na světě.

V pražském klubu Exit Chmelnice se 28. 4. utkají o postup ne celosvětové finále kapely:

Dymytry - www.dymytry.cz
Evarest - www.myspace.com/evarestczech
a Venefica - www.myspace.com/veneficaofficial
back to top ::

WACKEN METAL BATTLE CZ - semifinálová kola

První ročník WMB v České republice zná devítku semifinalistů. Boj o postup do republikového finále, které se odehraje 28. dubna 2010 v pražském klubu Exit Chmelnice, svedou podle následujícího harmonogramu:

17. 2. 2010, Praha, RC Kain
Dirty Game, www.dirtygame.cz
Dymytry, www.dymytry.cz
Erased, www.bandzone.cz/erased

24. 2. 2010, Brno, HC Melodka
Crashpoint, www.crashpoint.cz
Dying Passion, www.myspace.com/dyingpassionmusic
Venefica, www.myspace.com/veneficaofficial

4. 3. 2010, Praha, RC Kain
Evarest, www.evarest.cz
F. O. B., www.myspace.com/fobmetal
Samhain, www.samhaincz.cz

O výsledcích rozhodne porota ve složení:

Mediálními partnery Wacken Metal Battle v České republice jsou časopis HardRocker a Rock Rádio.
back to top ::

Wacken Metal Battle CZ startuje!

- CD s vlastní tvorbou můžete posílat do 31. 1. 2010 na adresu:Wacken Metal Battle CZ
P.O.Box 33
Praha 33
130 03- semifinálová kola se uskuteční:

17.02.2010, Praha, klub Kain
24.02.2010, Brno, klub Melodka
04.03.2010, Praha, klub Kain- finále Wacken Metal Battle CZ se odehraje:

28.4.2010 v Praze, v klubu Exit ChmelniceMezinárodní vyhledávací soutěž talentů Wacken Metal Battle pořádá největší hudební festival svého druhu - kultovní Wacken Open Air. Nově mají šanci i kapely z České republiky.

Celkovému vítězi se otevře cesta na světová pódia. Získá smlouvu s úspěšným labelem, nástrojové vybavení od prestižních výrobců hudebnin a možnost zahrát si v zainteresovaných zemích. V současné době má soutěž celkem 25 účastnických států.

Mezinárodní finále proběhne na Wacken Open Air 2010. Festival ročně navštíví přes 70 000 metalových a rockových fanoušků. Vstupenky bývají vyprodány půl roku před konáním festivalu. Akce je prestižní záležitostí i pro zahraniční hudební hvězdy, které si pravidelně do Wackenu připravují speciální vystoupení a překvapení pro fanoušky.
back to top ::